Utrecht International Comedy Festival

Theaterfestival Utrecht International Comedy Festival
Utrecht International Comedy Festival
Het Utrecht International Comedy Festival (UICF) is het grootste stand-up comedyfestival van de Benelux. Verspreid over meerdere locaties in Utrecht zie je meerdere shows per avond, met bijna 70 comedians uit binnen- en buitenland. Het festival biedt een mix van gevestigde namen en nieuw talent, met onder andere de Comedy Talent Award voor opkomende comedians. Een must voor liefhebbers van scherpe humor en verrassende optredens.

Utrecht International Comedy Festival (UICF)

Het Utrecht International Comedy Festival – of gewoon UICF – is hét moment in het jaar waarop Utrecht verandert in een vrolijke chaos van grappen, verhalen, typetjes en onverwachte oneliners. Als je houdt van stand-up, satire, absurditeit of gewoon keihard lachen: dit is je festival. Geen stoffige zalen of pretentieus gedoe, maar puur plezier met scherpe randjes, in zalen vol energie.

Een bak humor in alle soorten en stijlen

Wat UICF bijzonder maakt, is de enorme diversiteit in comedyvormen. Natuurlijk is er klassieke stand-up van comedians die je misschien kent van tv of YouTube. Maar je komt ook acts tegen die meer richting cabaret gaan, of juist kort en krachtig zijn, met een flinke dosis improvisatie of fysieke humor. Er zijn optredens in het Nederlands én in het Engels – vaak zelfs op dezelfde avond. Dat zorgt voor een internationaal sfeertje zonder dat het onpersoonlijk wordt.

De line-up bestaat uit tientallen comedians, verspreid over meerdere avonden en locaties. Je ziet bekende namen uit binnen- en buitenland, maar ook opkomend talent dat je nog niet kent – en dat maakt het extra leuk. Want net als je denkt dat je alles al hebt gezien, word je verrast door iemand die een compleet eigen stijl neerzet.

Een typische UICF-avond is vaak opgebouwd uit meerdere korte shows die elkaar snel opvolgen. Je kunt vaak zelf kiezen welke optredens je wilt zien, en dat geeft het festival iets van een comedybuffet: proeven, lachen, doorschuiven.

Van Tivoli tot underground

Het UICF speelt zich af op verschillende plekken in Utrecht, maar het hart ligt meestal in TivoliVredenburg. Hier worden zalen als de Pandora en Hertz omgebouwd tot comedyclubs, met meerdere podia en een festivalachtige sfeer. De centrale hal wordt omgetoverd tot ontmoetingsplek waar je biertjes drinkt, napraat over je favoriete act of alvast warmloopt voor de volgende show.

Naast Tivoli duikt het festival ook op in kleinere zalen en bijzondere locaties, zoals De Kargadoor, De Helling of DUMS. Deze variatie zorgt ervoor dat je het ene moment in een grote theaterzaal zit, en het volgende moment op een krukje in een intiem zaaltje – vlakbij de artiest.

De vibe tijdens het festival is los, vrolijk en een beetje rebels. Geen stil publiek dat beleefd applaudisseert, maar mensen die hardop lachen, reageren en het optreden echt meebeleven. Dat geeft een energie waar zowel publiek als performers van opveert.

Toegang en prijzen

Tickets koop je per show of voor een hele avond – net wat bij je past. Er zijn verschillende bundels te koop, waarbij je zelf een route kunt samenstellen langs meerdere optredens. Hoe meer shows je kiest, hoe voordeliger het wordt. Dat maakt het aantrekkelijk om niet alleen je favoriete comedians te zien, maar ook eens wat nieuws te proberen.

Voor studenten en jongeren zijn er vaak kortingen of speciale deals. De locaties zijn goed bereikbaar per fiets of OV, en alles vindt plaats in of vlakbij het centrum van Utrecht. Er is ook gedacht aan toegankelijkheid: de meeste locaties zijn rolstoeltoegankelijk, en op de website kun je zien welke voorzieningen er zijn per zaal.

Ook fijn: de organisatie zorgt ervoor dat er genoeg ruimte is om even bij te komen tussen de shows. Een drankje doen, napraten of gewoon wat hangen – alles kan in de foyer of bij de bar. Je merkt aan alles dat het festival gemaakt is met het publiek in gedachten.

Groeien als comedian

Het UICF is er niet alleen voor het publiek, maar ook voor de comedians zelf. Een belangrijk onderdeel van het festival is de Comedy Talent Award – dé wedstrijd voor nieuwkomers in het vak. Jonge comedians krijgen hier de kans om op een professioneel podium te staan, voor een écht publiek. En dat niet alleen: ze worden ook begeleid met workshops, feedback en coaching door ervaren artiesten.

Er is een Nederlandse en een Engelstalige editie van de Talent Award, en beide worden serieus genomen. Winnaars krijgen vaak boekingen op andere festivals of in comedyclubs, en sommigen groeien binnen een paar jaar uit tot publiekslievelingen. Het UICF speelt zo een belangrijke rol in het comedynetwerk van Nederland én daarbuiten.

Wat ook tof is: je kunt als publiek bij die voorrondes aanwezig zijn. Dat betekent niet alleen veel lol, maar ook het gevoel dat je getuige bent van de eerste stappen van de volgende grote naam.

Festivalagenda en meer festivalinfo

Meer dan 70 andere theaterfestivals vind je in het handige blokkenschema, in het menu, of onderaan deze pagina. Bijvoorbeeld Delft Fringe Festival, Amsterdam Fringe Festival of Cement.
Volg Theaterfestivals op Facebook of word lid van de Facebook discussiegroep over theaterfestivals.

  • ✔︎Stand-up comedy
  • ✔︎Theater
  • ✔︎In theaters
  • +︎Goed bereikbaar met OV

NIEUW! TheaterfestivalFORUM

Wil je informatie delen met andere festivalbezoekers? Zoek je tips over welke voorstellingen echt de moeite waard zijn, of wil je die geven? Zoek je tickets of wil je ze kwijt? Zoek je accommodatie of bied je dat aan? Je eigen festival of voorstelling promoten? Kijk op het splinternieuwe FESTIVALFORUM!

INSTAGRAM
Utrecht International Comedy Festival

dieruudsmulders
Dat waren nog eens dagen... Dit jaar weer @utrecht_comedy_festival 1&2april #comedyhuis #utrecht #utrechtinternationalcomedyfestival #april #ariekoomen #ruudsmulders @tivolivredenburg #promo #uicf #funstuff #international #comedy #festival #gstring #saw

Utrecht International Comedy Festival

esvdv1
I love uicf. Top uitgezocht @jenniferevenhuis wij zitten om de hoek. #comedy #utrecht #utrechtinternationalcomedyfestival #humor #blij #hotel #nokids #coolmama #tivoli #tivolivredenburg

Utrecht International Comedy Festival

janneke1977
Day 2, ready to rock! #uicf #tivolivredenburg #comedy #utrechtinternationalcomedyfestival #utrecht #ukelelegirl

Utrecht International Comedy Festival

rianne_willemsen
I'll be showing some of my Holy Monkeys at @utrecht_comedy_festival 8/9 march in TivoliVredenburg! And also in de Kargadoor in Utrecht! 1-31 march at the art exposition organized by #uicf2019 with opening show : https://www.facebook.com/events/61722200537

Utrecht International Comedy Festival

hansgommer
Vanavond de halve finale van de @comedytalentaward aan elkaar MCen. Oh ja hij is UITVERKOCHT WHOOP WHOOP!!! . #standup #comedy #standupcomedy #uicf #uicf19 #comedyfest #utrechtinternationalcomedyfestival #utreg #utca #domtown #domstad

Utrecht International Comedy Festival

westsaid
#Utrecht #International #Comedy #Festival 19 and 20 #april #utrechtinternationalcomedyfestival.nl

Utrecht International Comedy Festival

esvdv1
Dit weekend is het zo ver!! Er zijn nog kaartjes #utrecht #utrechtinternationalcomedyfestival #comedy #comedyhuis #curltalk #jurkje #curlyhair #1april #lente #zinin #tivoli #weekend #fun #kieswijzer #tinder #happen

Utrecht International Comedy Festival

queenyraj
Vrijdagavond #victomizedbywodka #dance #utrechtinternationalcomedyfestival

Utrecht International Comedy Festival

fighil.entertainment
@victorluisvanes @samirfighil @farbodfrappant #utrechtinternationalcomedyfestival #comedy #nijmegen

Utrecht International Comedy Festival

hansgommer
Voor degene die vorige week niet langs konden komen in @tivolivredenburg tijdens het @utrecht_comedy_festival... We doen het morgen gewoon dunnetjes over

Utrecht International Comedy Festival

midzomergracht
MZG TIP: Johan Goossens dit weekend (1 april) op het Utrecht International Comedy Festival. Darkroom Diaries: een gewaagde comedyspecial over gay darkrooms. En over liefde, toch ook... #mzgtip#comedy #johangoossens #gay #darkrooms #humor #utrecht #tivoli

Utrecht International Comedy Festival

deblondejongensen_tim
Vanavond 22:15 staan we op het Utrecht International Comedy Festival.. #seeyouthere #uicf #utrechtinternationalcomedyfestival #debjet #deblondejongensentim #foto #paaspop #fight #mortalkombat #ruudsmulders #comedy #festival

Utrecht International Comedy Festival

kaspervanderlaan
Utrecht is lekker bezig dit weekend. #utrechtinternationalcomedyfestival #uicf #uicf2017 #tivolivredenburg #utrecht

Utrecht International Comedy Festival

ikbentijn
#utrechtinternationalcomedyfestival #uicf #lachewoar

Utrecht International Comedy Festival

kletoni
Even Utrecht kijken en dan door naar Comedy Café. #uicf #utrechtinternationalcomedyfestival #tivoli #cloudnine #utrecht #comedycafe #comedycafeamsterdam #standup #standupcomedy #badaboom

Utrecht International Comedy Festival

queenyraj
Heerlijke show! #music #utrechtinternationalcomedyfestival #dragshow #swinging