
Art of Wonder is een jeugdtheaterfestival in Assen waar fantasie centraal staat. In de binnenstad, op scholen en in de Gouverneurstuin zie je voorstellingen van bekende gezelschappen en jonge makers. Naast theater zijn er workshops, installaties en straatacts. De sfeer is speels en uitnodigend, met ruimte voor experiment en verbeelding.
Festival Art of Wonder
Een theaterfestival waar fantasie de baas is
Tijdens Art of Wonder lijkt Assen even op een sprookje. Of een droom. Of een gekke mix van allebei. Want dit festival draait volledig om verbeelding. Geen strak geregisseerde toneelstukken, maar theater dat speelt met kleur, geluid, beweging en jouw eigen fantasie. Denk aan voorstellingen in openlucht, installaties die je zelf mag ontdekken, kinderstemmen die boven het gras uitstijgen, en acts op plekken waar je ze niet verwacht.
De sfeer? Ontspannen en vrolijk. Veel gezinnen, maar ook jonge theaterliefhebbers die openstaan voor iets anders dan het standaard aanbod. In de Gouverneurstuin – een groene plek midden in de stad – komt alles samen. Je kunt daar chillen, spelen, lunchen of gewoon mensen kijken tussen de theatertenten en workshophoekjes. Alles ademt: hier mag je nieuwsgierig zijn.
Voorstellingen, workshops en gekke ideeën
Het programma is een mix van professioneel jeugdtheater en nieuw werk van jonge makers. Denk aan vrolijke familievoorstellingen, spannende avonturen, dans met een knipoog, maar ook abstracte performances die je aan het denken zetten. Je ziet hier makers die spelen met wat theater kan zijn. Soms is het bijna beeldende kunst. Soms een interactief spel. Soms zit je gewoon in een tent op een hooibaal met een kopje limonade terwijl iemand een verhaal vertelt dat langzaam uit de hand loopt.
Wat ook tof is: het festival geeft ruimte aan jonge talenten. Productiehuizen en net-afgestudeerde performers mogen hun werk laten zien. Zo ontdek je als bezoeker het theater van de toekomst. Vaak toegankelijk, soms een beetje maf – maar altijd met liefde gemaakt.
Workshops zijn ook een belangrijk onderdeel van Art of Wonder. Van maskers knutselen tot zelf een mini-voorstelling maken. Veel is hands-on en gericht op samen doen. Je hoeft niks te kunnen – alleen zin hebben om te proberen. Perfect dus voor wie liever actief meedoet dan alleen kijkt.
Locatie, toegang en publieksinfo
Alles speelt zich af in en rond de binnenstad van Assen. De Gouverneurstuin is het hart van het festival, maar voorstellingen duiken ook op in straten, hofjes of tijdelijke theatertenten. Je kunt dus zomaar midden in een act belanden terwijl je onderweg bent naar je volgende koffie.
Toegang is laagdrempelig. Veel buitenprogramma’s en workshops zijn helemaal gratis. Voor voorstellingen koop je tickets, meestal tussen de 3 en 10 euro. Kaartjes zijn online te regelen, maar je kunt ook terecht bij de centrale festivalkassa in de tuin zelf.
De doelgroep is breed. Natuurlijk veel kinderen en gezinnen, maar ook jonge theaterliefhebbers, studenten en creatievelingen die zin hebben in iets lichts, speels en kunstzinnigs. Alles is vriendelijk geprijsd, toegankelijk opgezet en zonder pretentie. Gewoon, een fijne plek om te verdwalen in theater en fantasie.
Uit het programma van Art of Wonder 2026
Kijk op de website van Art of Wonder voor het volledige programma, tijden en locaties.
Het Kleine Theater - Robin Hood
Een bewerking van het klassieke Robin Hood-verhaal waarbij armoede en herverdeling centraal staan, met de kenmerkende stijl van Het Kleine Theater.
Het Kleine Theater is een Amsterdams jeugdtheatergezelschap (opgericht 2011 door Anke Engels en Vimala Nijenhuis). Ze maken ambachtelijke, muzikale familievoorstellingen vanaf circa 3 jaar, vaak hervertellingen van klassieke sprookjes en verhalen met warmte, humor en een herkenbare ‘rommelzolder’-esthetiek.
Josette
Verhalen gesproken door Josettes vader die woorden en situaties op hun kop zet; een speelse ode aan verbeelding geschikt voor jonge kinderen.
Bout!
Een knotsgekke dansvoorstelling waarin alles mis lijkt te gaan — leidingen en stroom hebben kuren — en het publiek helpt de chaos weer op z'n plek te krijgen.
Gammel
Muzikaal poppentheater over een ongewone vriendschap tussen een oude man en een mysterieus kind, met vragen over afscheid en opnieuw beginnen.
Theaterbende
Een programma voor jonge theaterliefhebbers om samen voorstellingen te bezoeken, samen te eten en deel te nemen aan een op maat gemaakte workshop.
Festivalagenda en meer festivalinfo
Meer dan 70 andere theaterfestivals vind je in het handige blokkenschema, in het menu, of onderaan deze pagina. Bijvoorbeeld Bosch Parade, Schemerstad of Worteldagen.
Volg Theaterfestivals op Facebook of word lid van de Facebook discussiegroep over theaterfestivals.
- ✔︎Jeugdtheater
- ✔︎Theater
- ✔︎Straattheater
- ✔︎Muziek
- ✔︎Randprogramma
- ✔︎Workshops
- ✔︎Binnen
- ✔︎Buiten
- +︎Goed bereikbaar met OV
- +︎Voor alle leeftijden